Дверний доводчик - механізм, що забезпечує плавність закривання дверного полотна в авторежимі.  При правильному монтажі і регулювання елемента користувачам гарантована коректна робота замикаючого пристрою і підтримання оптимальної температури в приміщенні незалежно від пори року.
Особливості роботи доводчика
Зовсім недавно прототипом дверного доводчика виступала пружина, що повертає полотно в початкове положення.  Закривання дверей супроводжувалося гучним бавовною і невдоволенням користувачів.  Поява доводчика кардинально змінило ситуацію.
Принцип роботи елемента простий: він зводиться до пружини, розташованої в корпусі з металу, заповнений змащує речовиною.
Якісна робота дверного полотна залежить від перетворення механічної сили, яка додається в період відкриття / закриття, а саме:
 прі відкритті дверей до основного виробу прикладається фізичне зусилля;
 оно провокує стиснення пружини через головні дійові механізми;
 после вивільнення від поршня частина елемента просочується маслом;
 прі закриванні полотна пружина приймає початкове положення, масло перетікає назад, в металевий корпус.

При установці доводчика важливе місце займає регулювання елемента.  Вона проводиться за допомогою корекції регулюючих клапанів, що впливають на швидкість закривання.
На що звернути увагу при покупці доводчика: поради
Пошук і монтаж елемента однаковий на кімнатних дверях, гаражних воротах і інших плавно закриваються корпусах.  Чи не помилитися з правильністю вибору дверного доводчика допоможе уважне вивчення таких параметрів.
1.Масса полотна і його габарити.  Доводчик на двері вибирається залежно від потужності або сили закривання дверних полотен.  Чим більше, могутніше і важкий двері, тим серйозніше повинно бути закриває пристрій.  Іноді будівельники монтують на одному полотні 2 елементи одночасно (наприклад, гаражні ворота).  Норми і вимоги до монтажу дверного доводчика встановлюються євростандартом EN 1154, який передбачає 7 класів механізму (EN1 - EN7).  Природно, 1 клас розрахований на легкі невеликого розміру металопластикові двері, останній клас встановлюється на масивні важкі і широкі ворота.  Усередненим варіантом, який монтується на стандартні внутрішні і зовнішні двері є 3-5 клас доводчиків.
2.Можливість коригування параметрів елемента.  У якісному доводчики регулюванню піддається сила і швидкість закривання.  Деякі моделі пристрою мають додатковий функціонал: вітрової гальмо, який не допускає ударів дверного полотна об стіну при сильних поривах вітру, настройка кута спрацьовування, затримка закривання полотна, що дозволяє затримувати закриття на мінімальний проміжок, груба фіксація двері в певному положенні, регулювання плавності пружини.  Зазначений функціонал зручний при роботі вантажників, транспортування меблів та інших процесів.
3.Види тягового механізму.  Тяговий пристрій може бути стандартним, що ковзає, з фіксатором відкритого положення.  Вибір механізму залежить від умов установки і профілю дверного полотна.
4.Метод кріплення доводчика.  Розрізняють 3 різновиди додатковий аксесуар:
 поверхностние - основний видимий неозброєним оком, монтується на верхню частину дверного полотна;
 напольние - кріплення проводиться в підлогове покриття;
 скритие - пристрій монтується у внутрішній частині.
5.Способи монтажу дверного доводчика.  При установці дверного доводчика важливо враховувати матеріал виготовлення дверного полотна і температурні перепади.  Різноманіття вибору механізмів представлено доводчиками, здатними виконувати функції при зміні погодних умов до критичних: від мінус 35С до плюс 70С, деякі моделі розраховані на роботу в особливих умовах - до мінус 45С.
6.Термін служби.  Сучасні механізми мають тривалий термін служби, захищені від вандалізму.  Технічні параметри визначені вимогами євростандарту, залежать від min кількості циклів відкривання / закривання без погіршення первинних якісних характеристик.  Згідно з вимогами євростандарту min кількість циклів має становити 500 тис., А корпус елемента повинен бути міцним, покритим антикорозійним матеріалом.
7.Дізайнерское оформлення.  Вид механізму залежить від кількості функціональних особливостей.  Доводчики можуть мати мініатюрний і масивний розмір, бути білими, коричневими, сірими та ін. Також параметри і дизайнерське оформлення залежать від частоти експлуатації дверного полотна, кількості петель і додаткової фурнітури на ньому.
З огляду на зазначені параметри правильний вибір дверних доводчиків гарантований кожному користувачеві.
самостійний монтаж
Щоб впоратися з роботою самостійно, без використання додаткової сили, будуть потрібні додаткові аксесуари і пристосування:

Важливо!  Доводчик - це не обмежувач відкриття дверей.  З цією метою використовуються спеціальні наполегливі механізми.  Після установки елемента забороніть дітям кататися на дверях.

Класичний варіант монтажу

Купівля стандартній комплектації разом зі схемою монтажу полегшує і прискорює процес.  Поетапно роботи виглядають наступним чином:

проведіть розмітки для 4 + 2 для монтажу доводчика і коробки відповідно, визначте оптимальний кут монтажу елемента;
зробіть інструментом отвори, закріпіть важіль на двері за допомогою кріпильних аксесуарів (шурупів) попередньо помістивши основний важіль в квадратну вісь елемента, закріпіть його спеціальним гвинтом;
встановіть корпус доводчика;
регульований важіль повинен розташовуватися перпендикулярно дверній коробці і з'єднуватися з основним;
декоративний елемент одягається на вісь механізму.
На останньому етапі проводяться роботи, спрямовані на можливість застосування функціоналу за призначенням.  Від правильності дій фахівця буде залежати якість бажаного результату, зручність відкривання дверей, термін служби доводчика.

Поради щодо усунення недоліків

Щоб усунути несправності доводчика, фахівці пропонують скористатися наступними порадами \\

при повільному або швидкому закритті / відкритті - проведіть регулювання клапана;
для збільшення / зменшення швидкості роботи дверного полотна - проведіть регулювання другого клапана;
регулювання ступеня натягу пружини проводиться за допомогою регулювальної гайки;
для утримання полотна в потрібному режимі відрегулюйте фіксатор.
Роботи з усунення недоліків проводяться проти годинникової стрілки.  Частота змазування з'єднань маслом проводиться двічі на гол, регулювання основного елемента - раз на рік.